לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

חדשות

חשיבות בדיקות הסקר הגנטיות לפני הכניסה להריון / במהלך טיפולי הפוריות / בעת הכניסה להריון

   קיימת המלצה רפואית לביצוע ועדכון בדיקות סקר גנטיות לפני כל הריון (רשימת הבדיקות המומלצות מתעדכנת על ידי האיגוד הגנטיקאים הישראלי מידי מספר חודשים(לחצו כאן להמלצות). כלומר, גם אם עשיתם בדיקות סקר גנטיות בעבר יש לבדוק בעת הכניסה להריון אילו בדיקות נוספו ומתאימות לכם לפי המוצא שלכן/ם.

את הבדיקות ניתן לבצע בקופת חולים או במכונים הגנטים השונים. חלק מהבדיקות בסל הבריאות הממלכתי (ללא עלות) וחלק בביטוחים המושלמים בקופות.

לידעתך/כן/כם, כיום  ניתן גם לבצע סקר גנטי מורחב Expanded Genetic Carrier Screening (EGCS). מדובר בבדיקה הבודקת נשאות למעל 200 מחלות, וללא תלות במוצא ההורים.

במודל זה קיימת המלצה לבדיקת שני בני הזוג יחדיו. במידה ושני בני הזוג נשאים לאותה מחלה (סבירות של 1-2%), קיימת המלצה רפואית לבדיקת העובר (תהליך הנקרא PGD) במסגרת הפריה חוץ גופית (גם אם אין בעית פוריות) על מנת למנוע ילוד חולה. במקרה כזה של נשאות עלות הטיפול תמומן על ידי הקופה המבטחת.

בדיקת הסקר הגנטי המורחב הזו הנה  פרטית ועלותה משתנה בין המכונים השונים המספקים אותה.

 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון