לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

טיפולי פוריות

מחקר חדש: לא להתייאש גם לאחר טיפול IVF שישי

 

השאלה אחרי כמה טיפולי IVF הסיכויים ללידת חי אינם גבוהים ואינם מצדיקים המשכתם מעסיקה רופאים רבים.

מחקר גדול שבוצע באנגליה וכלל מעל 150,000 נשים בדק באיזו מידה טיפולי IVF חוזרים מעלים את הסיכוי ללידת חי.

במחקר זה מחזור IVF אחד הוגדר כסטימולציה שחלתית ושאיבת ביציות יחד עם כל ההחזרות הטריות והמוקפאות מאותו טיפול.

בכלל אוכלוסיית המחקר נמצא כי שיעור לידות החי במחזור ה-IVF הראשון היה 29.5%, ברביעי 20.5%, בשישי 17.4% ובתשיעי 15.7%. שיעור לידות החי המצטבר המשיך לעלות עד למחזור התשיעי עם סיכוי מצטבר של כ- 65% עד המחזור השישי כולל.

כשבדקו רק את אוכלוסיית הנשים מתחת לגיל 40 שעשו טיפול עם הביציות שלהן, שיעור לידות החי במחזור ה-IVF הראשון עמד על 32.3%, בשישי 17% והסיכוי המצטבר עד המחזור השישי כולל היה 68.4%.

בנשים בגיל 40-42 שיעור לידות החי במחזור ה-IVF הראשון היה 12.3%, בשישי 6.9% והסיכוי המצטבר בשישה מחזורים ראשונים היה 31.5%.

בנשים מעל גיל 42 בכל מחזור הסיכוי ללידת חי היה פחות מ-4%.

בשימוש בתרומת ביצית בכל הגילאים (לא נמצא הבדל בסיכוי ללידת חי בגילאים השונים) הסיכוי ללידת חי בכל מחזור עד המחזור התשיעי כולל היה לפחות 29.6% והסיכוי המצטבר עד המחזור השישי היה 86.7%.

כמו כן, נמצא כי בנשים מתחת לגיל 40, הסיכוי המצטבר ללידת חי לאחר 5-6 מחזורי IVF היה דומה לסיכוי ללידת חי כתוצאה מהריון ספונטני שהושג תוך 12 חודשים.

לסיכום, שיעור לידות החי המצטבר עלה עד למחזור התשיעי בכלל אוכלוסיית המחקר, בנשים מתחת לגיל 40 ובתרומת ביצית (ללא קשר לגיל). הסיכוי גם עלה עד המחזור השמיני בנשים בגיל 40-42, אך בנשים מעל גיל 42 הסיכוי ללידת חי היה נמוך והסיכוי המצטבר לא עלה מעבר למחזור הרביעי-חמישי. 

לצפייה במאמר המלא לחצי כאן 
 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון