לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

חדשות

הקפאת ביציות לשימור פוטנציאל הפוריות של האישה

ההמצאה הפמיניסטית הגדולה ביותר מאז המצאת הגלולה

   מתוקף תפקידי כרופא פוריות אני מטפל ב 80% מהזמן בנשים מעל גיל 40 המתקשות להרות כאשר באופן וודאי מצבן היה הרבה יותר פשוט וסיכוייהן להרות היו הרבה יותר טובים אם היו להן ביציות מוקפאות בהיותן בנות 30.

לאור זאת אני חושב שכל אישה באשר היא: נשואה , רווקה, גרושה, אלמנה, עם או ללא ילדים "צריכה" להקפיא ביציות כי זה ההמצאה הפמיניסטית הכי גדולה מאז המצאת הגלולה וכי את אף פעם לא יודעת מה ילד יום ואיך יתגלגלו חייך וזו מעין תעודת ביטוח שכמו כל תעודת ביטוח אנחנו תמיד מקווים לא להזדקק לה. רק על ידי הקפאת ביציות בהיותך בת 30-35 תוכלי לשמר לעצמך את יכולת הפוריות העתידית שלך..

חייבים לזכור שיכולת הפוריות של האישה נמצאת בשיאה בגילאים 25-30 והחל מגיל 30 יכולת הפוריות של האישה מתחילה לרדת כאשר השיפוע כלפי מטה מעמיק לאחר גיל 35 וממש "צונח" לאחר גיל 40 ומעל גיל 45 נדיר ביותר שאישה נכנסת להריון ויולדת ילד בריא מביציותיה באותו הגיל.

לעומת זאת, יכולתה של אישה להרות וללדת ילד בריא אינה משתנה כלל לאורך הגיל (עד גיל 55) בהנחה שיש לה ביציות מוקפאות מגיל 30-35 ובהנחה שמצב בריאותה תקין.

חייבים להפנים שגם אם מקפידים על אורח חיים נבון, אוכלים מאוזן ובריא, מקפידים על תוספי מזון, צורכים מוצרי super food  למיניהם ועוסקים בפעילות גופנית על בסיס קבוע, כל אלו לא משפיעים על יכולת הפוריות של האישה.

הנתון המרכזי הקובע את פוריות האישה הוא גילה ולאחר מכן הגנטיקה שלה שלא ניתן להעריכה מבעוד מועד.

 למה כדאי להקפיא ביציות?             

·       החופש לבחור אם ומתי להקים משפחה, אם ומתי להרות וללדת, מתי לעשות קריירה,  ומתי ללדת ולהפוך לאימא הן בפעם הראשונה והן בפעמים הבאות

·       לדעת שזו אכן מערכת היחסים בה אני רוצה לבלות את יתרת חיי לפני הקמת המשפחה.

·       להיות מסודרת כלכלית לפני שלב גידול הילדים.

·       להרגיש בוגרת ושלמה עם שלב האימהות.

·       נשים מעל גיל 35 (ובמיוחד מעל גיל 40) המנסות להרות נתקלות לא אחת בקשיים כאשר הסיבה העיקרית לקשיים אלו נעוצה בגילן הביולוגי

נשים מעל גיל 40 המצויות בטיפולי פוריות חוות לא אחת כישלונות חוזרים ונזקקות לעיתים לתרומת ביציות מאישה צעירה אחרת ולא מצליחות להגשים את חלומן ולהרות מביציותיהן .

לעומת זאת אם היו להן ביציות מוקפאות מגיל צעיר יותר הן כמובן יכולות היו להיעזר בהן לשם כך

הקפאת ביציות הנה כלי יעיל המהווה מעין "תעודת ביטוח" לפוריות עתידית. הביציות יכולות להישמר למעשה ללא הגבלת זמן.

 

 מטבע הדברים הסיכוי להרות מביציות מוקפאות  הוא תלוי גיל

בגיל 30 דרושות 10 ביציות "לילד"

בגיל 35 דרושות 20 ביציות "לילד"

בגיל 40 דרושות 40 ביציות "לילד"

 

ביציות או עוברים?

.אין הבדל בסיכוייהן של 10 ביציות בוגרות שנשאבו  כעת להניב ילד בבא העת בין אם הן הוקפאו  עכשיו  כ 10 ביציות או הופרו עכשיו בזרע  כלשהו והוקפאו כעוברים הראויים להקפאה.

 

תהליך שאיבת הביציות והקפאתן הוא תהליך פשוט בעל שיעור סיבוכים נמוך ביותר ודומה ברובו לתהליך הפריה חוץ גופית סטנדרטי מלבד העובדה שלאחר שאיבת הביציות מגוף האישה, הביציות אינן עוברות הפריה אלא מוקפאות להפריה עתידית.

 

הטיפול כרוך בטיפול הורמונלי עם עטים מאוד נוחים להזרקה עצמית פעם אחת ביום  במשך כ 10 ימים תוך כדי מעקב בדיקות דם ואולטרה-סאונד, כאשר שאיבת הביציות עצמה מתרחשת תחת טשטוש עמוק (שזה החלק הכי "כיפי" בתהליך כי מדובר ב"סמים" שאישה נורמטיבית מתביישת לצרוך בעצמה)

 

הביציות הנשאבות מהשחלות נשמרות בהקפאה למשך 10 שנים במתקן מיוחד ומאובטח שהוקם בבית החולים.  לאחר 10 שנים במידה ולא השתמשת בביציות עלייך להחליט האם להמשיך בהקפאתן. כל אישה שתבחר לבצע הליך זה תהיה רשאית להשתמש בביציותיה המוקפאות על מנת להרות עד גיל 54.

 החוק בארץ מאפשר להקפיא עד 20 ביציות (כמובן שאם נשאבות יותר מ 20 ביציות הן כולן שלך), במקסימום ארבעה טיפולים. לרוב הנשים יספיק טיפול אחד עד שניים להגיע למספר זה של ביציות (ואף ליותר כאשר כל הביציות העודפות עומדות לרשות האישה).

 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון