לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

חדשות

חשיבות בדיקות הסקר הגנטיות לפני הכניסה להריון / במהלך טיפולי הפוריות / בעת הכניסה להריון

 

חשוב מאוד לדעת ש

לכל זוג באשר הוא (ללא קשר למוצא העדתי שלו) יש סיכוי של 1:50 להיות נשאים שניהם לאותה מחלה גנטית משמעותית שעלולה לגרום ללידה של ילד עם מחלה קשה כגון פיגור שכלי, ניוון שרירים וכדומה. 

מדובר במחלות שלא ניתן לאתרן בבדיקות הדם והאולטרהסאונד שנערכות במהלך ההריון וגם לא בבדיקת מי השפיר (כולל צי´פ גנטי).

מדובר אך ורק במחלות עם תחלואה קשה ביותר ולא מחלות באשר הן.

ולכן אנחנו ממליצים לכל זוג (יחידנית/בן זוג של מטופלת תרומת ביצית) לבצע בדיקה זו עוד לפני תחילת הטיפולים/עם תחילת הטיפולים/בתחילת ההיריון (במידה ולא בוצעו קודם).

ולשם כך  בדיוק הכנסנו כאן במרכז את השירות לביצוע   בדיקת סקר מורחבת זו :

Expanded Genetic Carrier Screening (EGC 

אם החלטתם לא לבצע בדיקה זו

יש לזכור שקיימת המלצה רפואית של משרד הבריאות לביצוע ועדכון בדיקות סקר גנטיות לפני כל הריון (רשימת הבדיקות המומלצות מתעדכנת על ידי האיגוד הגנטיקאים הישראלי מידי מספר חודשים (לחצו כאן להמלצות). כלומר, גם אם עשיתם בדיקות סקר גנטיות בעבר יש לבדוק בעת הכניסה להריון אילו בדיקות נוספו ומתאימות לכם לפי המוצא שלכן/ם. את הבדיקות ניתן לבצע בקופת חולים או במכונים הגנטים השונים. חלק מהבדיקות בסל הבריאות הממלכתי (ללא עלות) וחלק עם עלות כזו או אחרת בהתאם לביטוחים המשלימים בקופות השונות.

לקבלת ייעוץ גנטי מסודר אצל ד"ר ליאור גרינבאום (היועץ הגנטי של המרכז) ניתן לפנות לג´וי joy@fertility.org.il  מתאמת הפעילות של המרכז

 

 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון