גנטיקה

גנטיקה

חשוב מאוד לדעת:

לכל זוג באשר הוא (ללא קשר למוצא העדתי שלו) יש סיכוי של 1:50 להיות שניהם נשאים למחלה משמעותית שעלולה לגרום ללידה של ילד עם מחלה קשה כמו פיגור שכלי וניוון שרירים. מדובר אך ורק במחלות עם תחלואה קשה ביותר ולא כל המחלות באשר הן. למעשה, אלה מחלות שלא ניתן לאתרן בבדיקות הדם והאולטרסאונד הנערכות במהלך ההריון, וגם לא בבדיקת מי השפיר (כולל צ'יפ גנטי). אי לכך, אנו ממליצים לכל זוג לבצע בדיקה זו עוד לפני תחילת הטיפולים, עם תחילת הטיפולים ובתחילת ההיריון (במידה ולא בוצעה קודם).

אנו מציעים במרכז לפוריות מאלף ועד טף את השירות לביצוע בדיקת סקר מורחבת זו (Expanded Genetic Carrier Screening (EGC.

אם החלטתם לא לבצע בדיקה זו

יש לזכור שקיימת המלצה רפואית של משרד הבריאות לביצוע ועדכון בדיקות סקר גנטיות לפני כל הריון (רשימת הבדיקות המומלצות מתעדכנת על ידי האיגוד הגנטיקאים הישראלי מידי מספר חודשים). כלומר, גם אם עשיתם בדיקות סקר גנטי בעבר יש לבדוק בעת הכניסה להריון אילו בדיקות נוספו ומתאימות לכם לפי המוצא שלכם. את הבדיקות ניתן לבצע בקופת חולים או במכונים הגנטים השונים. חלק מהבדיקות בסל הבריאות הממלכתי (ללא עלות) וחלק עם עלות כזו או אחרת בהתאם לביטוחים המשלימים בקופות השונות.

לקבלת ייעוץ גנטי מסודר אצל ד"ר ליאור גרינבאום (היועץ הגנטי של המרכז) ניתן לפנות לג'וי joy@fertility.org.il.

מלווים אתכם כל הדרך להורות

נתקלתם בקשיים בהבאת ילד? אנחנו כאן לשירותכם עם הניסיון, הידע והטיפול המקצועי ביותר.
למידע נוסף ופגישת ייעוץ אנא השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם

המרכז לפוריות מאלף ועד טף נוקט בכל האמצעים לאבטחת הסודיות הרפואית.
כל מידע הנמסר באתר נשמר אך ורק לצורך רפואי ולא יועבר לצד שלישי ללא אישור מוסר המידע בכתב.
הרשומות הרפואיות נשמרות בשרתי החברה הממוקמים במרכז פוריות מאלף ועד טף ומוגנים בפני חדירת בלתי מורשים. המרכז לפוריות מאלף ועד טף עושה מאמצים רבים לשמור על הסודיות הרפואית עפ"י חוק זכויות החולה.